WSL1206R0860FEA
Mfr.Part #
WSL1206R0860FEA
Description
RES 0.086 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
86 mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%