WSLP0603R0650FEA
Mfr.Part #
WSLP0603R0650FEA
Description
RES 0.065 OHM 1% 2/5W 0603
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Resistance :
65 mOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%