FC4L16R030FER
Mfr.Part #
FC4L16R030FER
Description
RES 0.03 OHM 1/4W 0603 WIDE
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
30 mOhms
Supplier Device Package :
1608
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%