SBK20R015JER
Mfr.Part #
SBK20R015JER
Manufacturer
Ohmite
Description
5W 0.015 OHMS 5%
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Strip, C Bend
Power (Watts) :
5W
Resistance :
15 mOhms
Supplier Device Package :
SMD
Temperature Coefficient :
±40ppm/°C
Tolerance :
±5%