SM4124FTR294
Mfr.Part #
SM4124FTR294
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 0.294 OHM 1% 2W 4124
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
4124 J-Lead
Power (Watts) :
2W
Resistance :
294 mOhms
Supplier Device Package :
4124
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%