HV732BRTTD246J
Mfr.Part #
HV732BRTTD246J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
24 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%