WSR2R0316FTA
Mfr.Part #
WSR2R0316FTA
Description
RES 0.0316 OHM 1% 2W 4527
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
31.6 mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%