M55342K02B330DRWB
Mfr.Part #
M55342K02B330DRWB
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0505
Manufacturer :
Vishay / Dale
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
330 Ohms
Supplier Device Package :
0505
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%