CH0402-100RFNTC
- Mfr.Part #
- CH0402-100RFNTC
- Manufacturer
- Vishay / Sfernice
- Description
- CH 0402 100U 1% N TR500
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- RF, High Frequency
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 18 Ohms
- Supplier Device Package :
- 0402
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%