D2TO020C10000JRE3
- Mfr.Part #
- D2TO020C10000JRE3
- Manufacturer
- Vishay / Sfernice
- Description
- RES SMD 1K OHM 5% 20W TO263
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 1 kOhms
- Supplier Device Package :
- TO-263 (D²Pak)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%