MP40R00L
Mfr.Part #
MP40R00L
Manufacturer
VPG Foil
Description
MP40R00L 0.1% REELED
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric), J-Lead
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
40 Ohms
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
MP40R00L
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
MP400 CTS Corporation 35,000 CRYSTAL 40.0000MHZ 20PF TH
MP400-E CTS Corporation 35,000 CRYSTAL 40.0000MHZ 20PF TH