NMP24R70FL
Mfr.Part #
NMP24R70FL
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES 24.7 OHM 1% 1/10W 1210
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
24.7 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±1%
Datasheets
NMP24R70FL
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
NMP24R70F VPG Foil 35,000 RES 24.7 OHM 1% 1/10W 1210