D55342E07B904ARWS
Mfr.Part #
D55342E07B904ARWS
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 904 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
R (0.01%)
Features :
Military, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
904 Ohms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%