M55342E02B321DRWS
Mfr.Part #
M55342E02B321DRWS
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 321 OHM 1% 1/8W 0505
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
R (0.01%)
Features :
Military, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
321 Ohms
Supplier Device Package :
0505
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%