M55342E05B10E0RWS
Mfr.Part #
M55342E05B10E0RWS
Description
RES SMD 10K OHM 1% 0.225W 2208
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
0.225W
Resistance :
10 kOhms
Supplier Device Package :
2208
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%