CR252252F
Mfr.Part #
CR252252F
Description
RES SMD 22.5K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
22.5 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CR252252F
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CR250-2 BK Central Semiconductor 35,000 TRANSISTOR
CR250-2 TR Central Semiconductor 35,000 TRANSISTOR
CR250-3 BK Central Semiconductor 35,000 TRANSISTOR
CR250-3 TR Central Semiconductor 35,000 TRANSISTOR
CR250-4 BK Central Semiconductor 35,000 DIODE GEN PURP 4KV 200MA DO15