CR042105F
Mfr.Part #
CR042105F
Manufacturer
Meritek
Description
RES SMD 21M OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
21 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%