CR048R19F
Mfr.Part #
CR048R19F
Description
RES SMD 8.19 OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
8.19 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%