CR0247R2F
Mfr.Part #
CR0247R2F
Description
RES SMD 47.2 OHM 1% 3/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
47.2 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%