CR026913F
Mfr.Part #
CR026913F
Manufacturer
Meritek
Description
RES SMD 691K OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer :
Meritek
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
691 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%