WK73S2ATTDR953F
Mfr.Part #
WK73S2ATTDR953F
Description
RES 953M OHM 1% 1W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Power (Watts) :
1W
Resistance :
953 mOhms
Supplier Device Package :
0508
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Tolerance :
±1%