CR018R19F
Mfr.Part #
CR018R19F
Description
RES SMD 8.19 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
8.19 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%