HV732HTTE2325F
Mfr.Part #
HV732HTTE2325F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 23.2M OHM 1% 1/2W 2010
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
23.2 MOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%