WK73S3ATTER158F
Mfr.Part #
WK73S3ATTER158F
Description
RES 158M OHM 1% 1.5W 2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
158 mOhms
Supplier Device Package :
1225
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%