D1WEL0805MR009FA-T5
Mfr.Part #
D1WEL0805MR009FA-T5
Manufacturer
Thin Film Technology Corp.
Description
RES 0805 50PPM 0.009 OHM 1.0% 0
Manufacturer :
Thin Film Technology Corp.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
9 mOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%