HMC1206MT150M
Mfr.Part #
HMC1206MT150M
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 150M OHM 20% 1/4W 1206
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
150 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±20%