RW2S0CBR200F
Mfr.Part #
RW2S0CBR200F
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 200M OHM 1% 2W 4122
Stock
11
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
4122 J-Lead
Power (Watts) :
2W
Resistance :
200 mOhms
Supplier Device Package :
4122
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Tolerance :
±1%