RW1S0BA100RF
Mfr.Part #
RW1S0BA100RF
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 100 OHM 1% 1W 2515
Stock
51
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2515 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100 Ohms
Supplier Device Package :
2515
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Tolerance :
±1%