HVCB1206FTC120M
Mfr.Part #
HVCB1206FTC120M
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 120M OHM 1% 1/3W 1206
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Features :
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
120 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%