E200N50X4
- Mfr.Part #
- E200N50X4
- Manufacturer
- Anaren Wireless / TTM Technologies
- Description
- RES SMD 50 OHM 2% 200W
- Manufacturer :
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- RF, High Frequency
- Number of Terminations :
- 1
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 200°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 200W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 50 Ohms
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±2%