HPC12JB250R
Mfr.Part #
HPC12JB250R
Description
RES 250 OHM 5% 5W 5048 WIDE
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
250 Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%