MDP1403100RGE04
- Mfr.Part #
- MDP1403100RGE04
- Manufacturer
- Vishay / Dale
- Description
- RES ARRAY 7 RES 100 OHM 14DIP
- Manufacturer :
- Vishay / Dale
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 14
- Number of Resistors :
- 7
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power Per Element :
- 250mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Supplier Device Package :
- 14-DIP
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%