A16L-JYM-24D-1
- Mfr.Part #
- A16L-JYM-24D-1
- Description
- SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
- Stock
- 2
- Actuator Type :
- Rectangular, Button
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 5A (AC)
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 24 VDC
- Ingress Protection :
- IP40
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 16.00mm Dia
- Switch Function :
- On-Mom
- Voltage Rating - AC :
- 125 V