SCB25S15B-2H
- Mfr.Part #
- SCB25S15B-2H
- Description
- SWITCH PUSH DPDT 15A 125V
- Actuator Type :
- Round, Button
- Circuit :
- DPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Gray
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.50mm Dia
- Switch Function :
- On-Mom
- Voltage Rating - AC :
- 125 V