SCB26S10B-4HH
- Mfr.Part #
- SCB26S10B-4HH
- Description
- SWITCH PUSHBUTTON DPDT 10A 125V
- Actuator Type :
- Round, Button
- Circuit :
- DPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Gray
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC)
- Features :
- With Shroud
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.50mm Dia
- Switch Function :
- On-On
- Voltage Rating - AC :
- 125 V