DHU281NBSG24A
- Mfr.Part #
- DHU281NBSG24A
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 24 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 28.00mm Dia
- Voltage Rating - AC :
- 125 V