CT1102V11.85F260
- Mfr.Part #
- CT1102V11.85F260
- Description
- RIGHT ANGLE THROUGH-HOLE PC PIN
- Actuator Length, Right Angle :
- 11.85mm
- Actuator Orientation :
- Side Actuated
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 50VDC
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Force :
- 260gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Outline :
- 7.50mm x 6.30mm