HFE221MBFEF0KR
Mfr.Part #
HFE221MBFEF0KR
Manufacturer
Vishay
Description
CAP CER 220PF 6KV RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Coefficient :
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6000V (6kV)