MPR3SRCW12.0
- Mfr.Part #
- MPR3SRCW12.0
- Manufacturer
- Bivar, Inc.
- Description
- IND METAL PNL 3MM RD WTR CLR 12"
- Manufacturer :
- Bivar, Inc.
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 3mm, T-1
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 60mcd
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Vf (Typ), If (Max)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 20°
- Voltage :
- 1.7V