PMRL200-NKA12H-WT
- Mfr.Part #
- PMRL200-NKA12H-WT
- Manufacturer
- Visual Communications Company, LLC
- Description
- PMI 5-31-2016 WT
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Amber
- Lens Color :
- Lens Size :
- 5mm, T-1 3/4
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 3600mcd
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Vf (Typ), If (Max)
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 15°
- Voltage :
- 12V