PMT-24V200W1AM
- Mfr.Part #
- PMT-24V200W1AM
- Description
- AC/DC CONVERTER 24V 200W
- Stock
- 575
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Current - Output 1 :
- 8.8 A
- Efficiency :
- 88.5%
- Features :
- Adjustable Output
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 200W
- Voltage - Input :
- 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V