AWSP100-12
- Mfr.Part #
- AWSP100-12
- Manufacturer
- Triad Magnetics
- Description
- AC/DC CONVERTER 12V 100W
- Stock
- 13
- Manufacturer :
- Triad Magnetics
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- TUV, UR
- Current - Output 1 :
- 8.4 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 88 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V