AOPS300-3.3
Mfr.Part #
AOPS300-3.3
Manufacturer
ETA-USA
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 182W
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cUL, FCC, UL
Current - Output 1 :
55 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
70%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 65°C (With Derating)
Power (Watts) :
182W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V