LWT50H-5FF
Mfr.Part #
LWT50H-5FF
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 50W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output 1 :
8 A
Current - Output 2 :
1.5 A
Current - Output 3 :
1 A
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
72%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
3
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 265 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
15V