HWS600-24/HD
- Mfr.Part #
- HWS600-24/HD
- Description
- AC/DC CONVERTER 24V 600W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Current - Output 1 :
- 27 A
- Efficiency :
- 85%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 71°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 600W
- Type :
- Enclosed, Conformal Coated
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V