UHP-500-12
Mfr.Part #
UHP-500-12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 500W
Current - Output 1 :
41.7 A
Efficiency :
94%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
500W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output 1 :
12V