RSP-320-27
Mfr.Part #
RSP-320-27
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC CONVERTER 27V 321W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
11.9 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
89%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
321W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
27V