PBA600F-12
Mfr.Part #
PBA600F-12
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
53 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
600W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 6 :
Datasheets
PBA600F-12
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
PBA600F-12-C Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-CF1 Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-CF3 Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-CF4 Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-F1 Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-F3 Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-F4 Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-G Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-GU Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V
PBA600F-12-U Cosel 35,000 AC/DC CONVERTER 12V