FETA7000ST-48
Mfr.Part #
FETA7000ST-48
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 48V 7114W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, D-Mark
Current - Output 1 :
148.2 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90.5%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
7114W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
300 ~ 480 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V