LMF320-23B15
Mfr.Part #
LMF320-23B15
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 15V 321W
Stock
4
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, CCC, UL
Current - Output 1 :
21.4 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
89%
Features :
Adjustable Output, PFC
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
321W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V